„Bitna je logika razmišljanja!”

Picture for „Bitna je logika razmišljanja!” article

Anita Brozović, nova profesorica matematike, uz Sedmu predaje još i u Prvoj gimnaziji. Oduvijek se htjela baviti matematikom, no tek na studiju odlučila se za profesorski poziv. Doznajte više o njenim školskim i studentskim danima te kako se snalazi u našoj školi

MJESTO ROĐENJA: Ogulin

NADIMAK: nemam

NAJDRAŽA KNJIGA: U prvom srednje jako mi se svidjela knjiga Lovac u žitu, kasnije su mi još neke lektire bile jako dobre, na primjer, Zlatarovo zlato zbog opisa Zagreba. Općenito, volim beletristiku.

NAJDRAŽI FILMSKI ŽANR: psihološki trileri

NAJDRAŽA HRANA: Možda neka salata s mesom, ali nemam baš najdražu hranu.

HOBI: planinarenje, pilates, trčanje po šumi

SREDNJA ŠKOLA: Gimnazija Bernardina Frankopana u Ogulinu (opći smjer)

U kakvom sjećanju Vam je ostala srednja škola?

Srednju školu pamtim kao jako puno učenja - možda sam bila perfekcionist pa sam trebala imati sve petice. Upoznala sam i ljude s kojima sam sada u jako dobrim odnosima i s kojima ću ostati prijatelj do kraja života. Tako da bih rekla da mi je srednja škola ostala u jako lijepom sjećanju.

Kako ste se odlučili na studiranje matematike na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu?

Već kroz srednju školu bila sam jako dobra u tome, imala sam uvijek petice, išla sam i na državna natjecanja. Matematika me jako zanimala, mislim da je jako apstraktna i zanimljiva, doživljavala sam je više kao nekakvu igru nego kao učenje.

Kako ste se odlučili za profesorsko zanimanje?

Htjela sam se baviti matematikom u svakom slučaju, ali na fakultetu sam vidjela da me profesorski dio najviše zanima. Nisam prije toliko razmišljala o tome. No, uvijek sam bila dobra u objašnjavanju i uvijek su me pitali da nešto objasnim. Općenito jako volim predavati i objašnjavati i možda me više zanimalo to nego rad u nekoj industriji.

Kakav je Vaš odnos s učenicima?

Rekla bih da imam autoritet u razredu, ali trudim se imati pozitivan odnos. Važno mi je da me se učenici ne boje, da me uvijek mogu pitati nešto, da me doživljavaju kao pristupačnu osobu i da imamo otvoren odnos.

Kako pamtite studentski period?

Fakultet je bio dosta težak, ali nisam imala problema s matematikama, tako da mi je ostao u jako dobrom sjećanju. Naučila sam jako puno novih stvari, na fakultetu se razvija i određeni način razmišljanja, a uz to, upoznaju se ljudi s kojima se stvore odnosi za daljnji život.

Koje Vam je najdraže područje iz matematike?

Na fakultetu mi je najdraža bila algebra i jedan dio analize, ali sada jako volim trigonometriju.

Što Vas motivira u svakodnevnom radu? Kada dobijem pozitivnu povratnu informaciju od učenika, kada vidim da se svladalo gradivo, da razumiju i da se nekome nešto sviđa.

Jeste li znali nešto o VII. gimnaziji prije nego što ste došli ovdje raditi?

Nisam, ali očekivala sam da će me dočekati dobri učenici kojima je stalo do učenja. Jako mi se sviđa raditi u ovoj školi jer su učenici jako dobri, vidi se da su jako uspješni, motivirani i ambiciozni.

Imate li neki savjet za naše učenike? Savjetujem im da redovito uče matematiku jer će razviti određeni način razmišljanja koji kasnije više neće imati prilike razvijati. Iako se neki možda neće kasnije baviti matematikom, predlažem im da rade na razvijanju te logike razmišljanja.

Oznake

Francesca Blagojević, 3.c

Najnovije

Obnovimo i održimo!
Na računarstvu u Rijeci
O umjetnoj inteligenciji
Sedma u eteru
Pjesničke nade Sedme
Svijet koji gubimo

Izradilo uredništvo časopisa VII. gimnazije