S našom Ivankom Boljkovac

Picture for S našom Ivankom Boljkovac article

Mjesec hrvatske knjige ispratili smo na poseban način: druženjem s našom primadonom Ivankom Boljkovac. Učenici 2.d s profesoricama Sanjom Zolić Neralić i Lidijom Dizdar bili su na predstavljanju monografije „Naša Ivanka Boljkovac“ u Knjižnici Medveščak

Moderator Luka Kvesić razgovarao je s umjetnicom blistave karijere o njezinu djetinjstvu i školovanju, početcima profesionalne karijere, velikim ulogama i nastupima, nagradama, humanitarnom radu, uspomenama. Na sva pitanja odgovarala je otvoreno i emotivno. Nije propustila uputiti ohrabrujuće riječi učenicima upućujući ih i na to da rade ono što vole i uvijek daju „maksimum od sebe“. Svoju srdačnost i nesebičnost pokazala je i sinoć darujući primjerke svoje monografije našim učenicima koji su odgovarali na kratka nagradna pitanja, a jednu je darovala i našoj knjižnici. Iznimna nam je čast što smo sudjelovali i družili se s dragom i doista „našom“ Ivankom Boljkovac kojoj svaki dan možemo mahnuti s prozora naše škole u Križanićevoj. Zahvaljujemo njoj i domaćinima susreta, djelatnicima KGZ - Knjižnica Medveščak. Nadamo se da će se ova lijepa monografija koju je napisala Marija Barbieri što prije naći u rukama brojnih čitatelja, zaljubljenika u glazbenu umjetnost i nadasve moćni, topao glas naše operne dive Ivanke Boljkovac.

Oznake

Uredništvo

Najnovije

Hrvatska očima mladih
Pak ili loptica?
„Nekada je potrebno u zrnu pijeska vidjeti samo zrno pijeska!“
Poznati i skriveni dragulji Lijepe Naše
Koracima Dražena Petrovića
Čitanje u fokusu

Izradilo uredništvo časopisa VII. gimnazije